niedziela, 6 maja 2012

Dzień Zwycięstwa Poezji

Pod takim tytułem w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się impreza, na którą składa się między innymi premiera książek poetyckich (Wydawnictwo Kwadratura) - "Wiosenne porządki" Grzegorza Ryczywolskiego i "Przecieki z góry" Krzysztofa Kleszcza. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2012 r. o godz. 18.00, przy ul. Traugutta 18. Wstęp wolny.
Grzegorz Ryczywolski (ur. w 1984 roku) – poeta, mieszka w Warszawie i w Konstancinie. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Tom "Wiosenne porządki" jest jego debiutem poetyckim. Książka zdobyła nagrodę główną pierwszej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Poetyckiego, zorganizowanego w 2011 roku przez Uniwersytet Łódzki i Wydawnictwo Kwadratura. Nagrodę przyznało jury w składzie: Jacek Dehnel, Piotr Grobliński i Bogdan Sobieszek.
Krzysztof Kleszcz (ur. w 1974 roku) – nauczyciel, poeta, mieszka pod Tomaszowem Mazowieckim. Autor książki poetyckiej "Ę" (Kwadratura, Łódź 2008), wyróżnionej w konkursie "Złoty Środek Poezji". Laureat wielu konkursów poetyckich. Prowadzi blog poetycki "Biała Fabryka". "Przecieki z góry" to druga książka poety wydana w Kwadraturze.


Brak komentarzy: