sobota, 13 listopada 2010

TYCHY 2010
Osiedle A jest najstarszym osiedlem górniczym w Nowych Tychach. Powstało w latach 1951-56. Pomnik jest kopią lampy górniczej, która służyła i służy górnikom  do wykrywania metanu. Górnicy  noszą ją nisko, poniżej kolan, ponieważ jak mawiają: gaz "ciśnie" od dołu. W momencie kiedy zaczyna przygasać, gasnąć, należy się ewakuować.
                                                      

   ---------------------------------------------------------------------------------------------                     

                A tutaj Plac Świętej Anny i najstarsza na tym osiedlu fontanna


Pierwszy Dom Kultury


------------------------------------------------------------
Te dwa pomniki znajdują się z tyłu budynku


Ten przedstawia górnika - Wincentego Pstrowskiego, który był przodownikiem pracy. Wyrabiał 330% normy!  I zarobił na pomnik.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

witam! po pierwsze gratuluję zajęcia drugiego miejsca w Tyskim konkursie i przy okazji chciałabym się dowiedzieć czym dla pani osobiście jest poezja, co pani chce przez nią przekazać, co uzyskać? bardzo ciekawi mnie pani zdanie na ten temat.

pozdrawiam,

nerka

Bogumiła Jęcek pisze...

Dziękuję za gratulacje. Czym jest dla mnie poezja? Tym, co uwielbiam robić a jak mi to wychodzi niech oceniają czytelnicy. Co chcę uzyskać? Nie zastanawiam się nad tym, po prostu robię to, co lubię robić. Ktoś, kto zajmuje się wędkarstwem marzy o złowieniu ryby, na pewno nie złotej:)
Również pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Istotnie, chyba ma pani rację i cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy po prostu czują poezję, czują wewnętrzną potrzebę tworzenia i poniekąd bawienia się słowami. Zastanawia mnie tylko czy sztuka dla sztuki ma sens, czy nie zależy pani też na tym, by poprzez tę twórczość wyrazić siebie i trafić w jakiś sposób do odbiorców, coś im z siebie dać, przekazać, coś uświadomić, zmienić, rzucić inne światło na wiele kwestii...

nerka:)

Bogumiła Jęcek pisze...

Właśnie to robię ale jeżeli czytelnicy tak tego nie odbierają, to moja strata.
Pozdrawiam

bardbezimienny pisze...

Gratuluję tak wielu sukcesów a jeśli kiedyś na Pani drodze zjawi się jakaś zazdrosna osoba lub osoby proszę się tylko obejrzeć przez ramię na długą drogę jaką Pani przeszła od wyróżnień do nagród wyższego rzędu i nie myśleć już dłużej o tych osobach ...

gorąco pozdrawiam